Apie Motyvaciją rimtai. “Fun theory”


download

Nuo pat tos dienos kai gimė idėja rašyti blogą apie įpročių keitimą, galvoje sukosi mintis skirti bent vieną įrašą motyvacijai. Ik pat šiandienos ieškojau motyvacijos teorijų ir vaizdavausi sau koks tai rimtas straipsnis bus! Šiandien, pribrendusi tam, įsijungiau kompiuterį ir jau ruošiausi kuistis tarp bookmark’ų su straipsniais, bet kaip kiekvienas sveikas žmogus, prieš rimtą darbą atsidariau paštą. Ir…. šis žingsnis lėmė, kad šis straipsnis apie motyvaciją visgi nebus toks rimtas kaip buvo planuota (bet manau, kad ne mažiau naudingas). Atsidariusi paštą radau nerealiai nerealų laišką nuo savo buvusios dėstytojos doc. Laimos Bulotaitės (ačiū Jums!) su antrašte “kaip keisti elgesį”. Pirmoji mintis buvo “o, kaip tik man!” ir iš tiesų, trys filmukai, kuriuos radau jame, visiškai pakeitė šio įrašo turinį.

Dažnai įpročių keitimas asocijuojasi su nelabai pozityviais jausmais. Kaip ir kiekvienas pokytis gyvenime jis išstumia mus iš komforto zonos ir tai tikrai nėra malonu. Net jeigu pradžioje trykštame entuziazmu galvodami apie kvapą gniaužiančius rezultatus, ilgainiui motyvacija slopsta. Specialistai motyvacijai palaikyti turi ne vieną patarimą:

 1. Susidaryti sąrašą rezultatų, dėl kurių stengiesi ir skaityti šį sąrašą kiekvieną dieną;
 2. Pasiskelbti feisbuke, bendradarbiams ir šeimos nariams, kurių spaudimas neleis pasiduoti;
 3. Nuolat save apdovanoti už tinkamą elgesį (aha, apie tai ir aš jau rašiau) ir t.t.

Bet šįkart norisi pristatyti visai kitokį būdą save motyvuoti – padarykite įpročių keitimą motyvuojantį patį savaime!

“Fun theory” (Malonumo teorija) – tai Volkswagen sukurta iniciatyva, kuri skelbia, kad “Malonumas yra lengviausias kelias į pokyčius”. 2009 metais jie įsteigė 2500 eurų apdovanojimą tam, kurio idėja geriausiai pagrįs šią teoriją. Tai paskatino žmones ieškoti malonių būdų kaip motyvuoti save ir kitus daryti tai, kas naudinga jiems, visuomenei ar gamtai: lipti laiptais užuot važiavus liftu ar mažinti greitį. 

Šie įrašai privertė mane pačią pagalvoti, kad gal ir kasdienius įpročius galime paversti malonia veikla? Pavyzdžiui: 4a543a46a514d35813b84ede7b3a9af6

 1. Mokytis prancūzų kalbos dainuojant duše, į įmautę įsidėjus ir pasikabinus mėgstamos prancūziškos dainos žodžius;
 2. Daryti mankštą taip, kaip čia (youtube ištekliai beveik neriboti 🙂 );
 3. Jeigu norite sumažinti streso savo gyvenime, susidarykite sąrašą “kaip išgyventi kuo daugiau streso“;
 4. Norite laikytis dietos – matomose vietose prisiklijuokite juokingų minčių apie dietas (jų galite rasti čia) – jos garantuotai sumažins nerimą ir susierzinimą, kai užsinorėsite ko nors nesveiko ir tuo pačiu sumažins norą užkandžiauti. 
 5. … nagi, parašykit į komentarus savo malonumo teoriją 😉

Taigi, šį kartą daugiau nesiplėsiu – tikiuosi, kad šie pavyzdžiai padės susikurti savo būdą kaip keisti įpročius linksmiau (ir aš rimtai sakau, pasidalinkit jais su manimi ir kitais skaitytojais)

Pabaigai – dar vienas būdas motyvuoti: merginoms – save, o vaikinams – savo merginas 😉

Į Sveikatą 🙂

Daugiau apie Fun theory” ir finalistų įrašus galite rasti čia: http://www.thefuntheory.com/


2 responses to “Apie Motyvaciją rimtai. “Fun theory””

 1. Mano malonumas – kava rytais, stiprus espresso shot’as 😀 ir dar prie kavos būtinai kas nors gardaus! Ir jei įmanoma sveiko 🙂

  Like

  • Uff… toks komentaras liko nepastebėtas 🙂 na, žinant Tavo receptus, esu tikra, kad gardžių ir sveikų skanėstų idėjų tikrai nepritrunki 🙂 savaitgaliui kaip tik esu nusižiūrėjusi Tavo grikių miltų keksiukus!

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: